ÖZTÜRK PEN / FIRATPEN Yetkili Bayisi
 

İletişim Bilgileri

   
 
Alüminyum Doğrama Uygulamaları :

Kompozit Panel Kaplama Nedir ?

Bu sistemin özelligi; uygulamasi yapilan binaya disaridan baktigimiz zaman kompozit panel dedigimiz alüminyum levhalari görürüz. Bu kompozit paneller cephede 4 mm kalinliginda olmalidir. Kompozit panelin kalinlik açilimi ise; (0,5 alüminyum levha + 3 mm pvdf + 0,5 mm alüminyum levha) olmasidir. Derz noktalarinda 1,5 cm kalinliginda derz görülür.


Kompozit Panel Kaplama Hakkinda Kisa Bilgi

ALÜMINYUMUN GENEL ÖZELLIKLERI ; 

1. Alüminyum hafiftir. Ayni hacimdeki bir çelik malzemenin agirliginin ancak üçte biri kadar agirliktadir. 

2. Alüminyum, hava sartlarina, yiyecek maddelerine ve günlük yasamda killanilan pek çok sivi ve gazlara karsi dayaniklidir. 

3. Alüminyum yansitma kabiliyeti yüksektir. Gümüs beyaz renginin bu özellige olan katkisi ile beraber gerek iç gerekse dis mimari için cazibeli bir görünüme sahiptir. Alüminyum bu güzel görünümü, anodik aksidasyon(eloksal), lâke maddeleri vs. gibi uygulamalar ile uzun müddet korunabilir. Hata birçok uygulamada tabii oksit tabakasi bile yeterli olur. 

4. Çesitli alüminyum alasimlarinin mukavemeti, normal yapi çeliginin mukavemetine denk veya daha yüksektir. 

5. Alüminyum elastik bir malzemedir.Bu nedenle ani darbelere karsi dayaniklilik düsük sicaklarda azalmaz. (Çeliklerin, düsük sicakliklarda ani darbelerde mukavemeti azalir.) 

6. Alüminyum, islenmesi kolay bir metaldir. Öyle ki, kalinligi 1/100 mm. den daha ince olan folyo veya tel haline getirilebilir. 

7. Alüminyum isi ve elektrigi bakir kadar iyi iletir. 

8. Alüminyum'a sekil vermek için döküm, dövme, haddeleme, presleme, estrüzyon, çekme gibi tüm metodlar uygulanabilir.

 

 

ÖZTÜRK PEN - {{FIRATPEN sistemleri bayisidir.}}